Адреса: 73026, м. Херсон, пров. Пугачова, 5
Графік роботи: Пн-Пт 9.00-18.00,
перерва з 13.00 до 14.00
Тел: +38 (050) 927 2597
+38 (050) 393 3456
+38 (067) 297 0587
Факс: (0552) 456-444
E-mail: office@xesko.com.ua
Новини Наполеглива праця і довгоочікувані успіхи: яким 2018-й рік був для КП «ХЕСКО»
09.01.2019 16:19

Наполеглива праця і довгоочікувані успіхи: яким 2018-й рік був для КП «ХЕСКО»

Рік, який нещодавно минув, був комунального підприємства «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО») водночас і важким, і цікавим, і результативним.

Залучення у економіку Херсона інвестицій. Налагодження тісних контактів з провідними міжнародними організаціями, які надають Україні гранти, а також іншу суттєву безоплатну допомогу. Надання статусу регіональної соціальній ініціативі «Визнач серію будинку – зроби крок до енергоефективності», яка за підсумками 2017 і 2018 років визнавалася Мінрегіонбудом однією з найкращих практик в Україні. Залучення Херсону до участі у масштабному проекті ПРООН. Створення і супроводження системи моніторингу енергоспоживання бюджетними закладами Херсона. Проведення в місті Херсоні Європейського тижня сталої енергії та Днів сталої енергії. Участь у численних престижних заходах, які проводилися у Херсоні, Києві та у інших містах України. Та ще багато чого іншого.

Для співробітників підприємства кожний день року був насичений наполегливою працею, пошуком шляхів вирішення тих чи інших проблем. Були і перемоги – різні за значенням, але схожі у тому, що давали підстави рухатися далі, відкривали нові можливості.

Згадаємо про найбільш знакові віхи нашої історії, які припали на рік, з яким ми щойно попрощалися.

***

У січні 2018 р. КП «Херсонська енергосервісна компанія» виконало проектування термомодернізації будівлі Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів №57 з поглибленим вивченням іноземних мов Херсонської міської ради.

Це дало можливість швидко приступити до проектування термомодернізації будівлі ЗОШ №57. Гарний подарунок до новорічних свят навчальному закладу.

*Херсонська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 57 з поглибленим вивченням іноземних мов ХМР стала переможцем конкурсу, серед херсонських шкіл, на зменшення споживання електроенергії, який проводився у 78 школах 16 міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

***

У 2018 році спеціалістами КП ХЕСКО разом з німецькими партнерами у рамках проекту «Німецько-українські енергоефективні будинки» від німецької енергетичної агенції Dena і IWO виконаний проект термореновації будинку № 197 «А» по вулиці Перекопській у Херсоні.

Термореновація будівель – комплекс ремонтно-будівельних робіт, спрямованих на відновлення теплотехнічних якостей конструкцій будівлі, втрачених в процесі фізичного зносу.

Фахівці КП ХЕСКО виконали повний комплекс робіт з проектування термомодернізації усіх конструктивних елементів будинку. Розроблена принципово нова система трубопровідних мереж. Але виконання цих робіт – дуже недешеве. Повна термореновація побудованого у радянські часи 143-квартирного будинку обійдеться у 21 млн. грн. За ці гроші мешканці отримають значно комфортніші умови життя, місто – економію енергоносіїв і зменшення шкідливих викидів у атмосферу.

***

Один з найважливіших результатів роботи КП «ХЕСКО» у 2018 році - зміна свідомості херсонців. Завдяки провденій роз'яснювальній роботі мешканці міста вимагають від влади виконання робіт з ремонту внутрішньодомових комунікацій, які фінансуються бюджетним кошом, із дотриманням державних будівельних норм (ДБН).

Так, 4 квітня 2018 року в рамках конференції «Енергоефективність житлових будинків, проблеми та шляхи їх вирішення для ОСББ Херсона» головами та представниками ОСББ було прийнято резолюцію:

- Звернутися до Херсонського міського голови з вимогою того, щоб усі капітальні ремонти внутрішньобудинкових систем опалення житлових будинків проводилися з елементами модернізації з метою рівномірного розподілу теплоносія у рамках місцевої ініціативи «Визнач серію будинку – зроби крок до енергоефективності».

- Розробити окрему бюджетну програму «Підвищення енергоефективності житлових будинків у рамках ініціативи «Визнач серію будинку – зроби крок до енергоефективності»». Виконавець комунальне підприємство «Херсонська енергосервісна компанія».

-Провести науково-практичну конференцію щодо підвищення енергоефективності житлових будинків, капітальні ремонти системи опалення, реалії сьогодення, з залученням місцевих вищих навчальних закладів. Виконавець комунальне підприємство «Херсонська енергосервісна компанія» та Херсонський державний аграрний університет.

***     

За ініціативи КП «ХЕСКО», керівників ОСББ і науковців у Херсонському державному університеті 26 квітня 2018 р. проведена Науково-практична конференція «Підвищення енергоефективності житлових будівель. Капітальні ремонти систем опалення. Реалії сьогодення». вчені та практики обговорили тенденції розвитку сучасної енергетики. Як успішний приклад - обговорювали досягнення в цьому напрямку роботу ОСББ «Вазова 6А».

У свою чергу, директор КП «Херсонська енергосервісна компанія» Лариса Леонова розповіла про розвиток в цій сфері Херсона через підвищення ефективності житлових будівель і співпрацю з ОСББ.

***

17 квітня у великій залі Херсонської міської ради відбулася презентація міської екологічної акції «Я люблю Херсон». Акція проводиться в рамках «Днів сталої енергії. 2018».

«Мета акції - сформувати в населення соціальну активність і прагнення до співпраці задля створення затишку та благоустрою в рідному місті, що сприятиме позитивним змінам у житті громади. Для участі в акції необхідно обрати проблемний об’єкт та привести його до ладу. У процесі реалізації проекту необхідно створити відеоролик та надіслати його до управління освіти. З детальною інформацією щодо умов акції можна ознайомитися на сайті Управління освіти Херсонської міської рад», - наголосила Тамара Верещака, голова ГО «Асоціація педагогічних працівників закладів освіти м. Херсона».

Міська екологічна акція «Я люблю Херсон» проходить за підтримки депутата Херсонської обласної ради Юрія Рожкова та за сприяння комунального підприємства "Херсонська енергосервісна компанія».

Під час акції коштом  КП «ХЕСКО» виданий "Сімейний екологічний календар". Укладачі: Заслужений вчиталь України Т. Ю. Верещака (координатор проекту) і вчителі-методисти Г. М. Моісеєнко і Н. О. Галицька. 

***

27 квітня у Києві Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України провело головну подію року в сфері енергоефективності – IV Форум енергоефективного партнерства’18 «ЕСКО: Успіхи та перспективи. Нові механізми сталого фінансування енергоефективності місцевих громад».

На форумі у питанні щодо ЕСКО-договорів, за запрошенням організаторів, спікером виступила Лариса Леонова, директор КП «Херсонська енергосервісна компанія» та поділилася практичним досвідом у цій сфері.

Варто зазначити, що тільки два міста в Україні мають досвід роботи по ЕСКО-договорам у житловому секторі - Київ і Херсон. 

***

Станом на 1 травня у рамках реалізації соціальної ініціативи КП «ХЕСКО» «Визнач серію будинку – зроби крок до енергоефективності » класифіковано за житловими серіями 144 будинки. Також визначені найбільш поширені у Херсоні серії житлових будинків. 

***

З 14 по 17 травня 2018 року у місті Херсоні проходив Європейський тиждень сталої енергії, організований КП «ХЕСКО» за підтримки Асоціації «Енергоефективні міста України» і Херсонського міського голови. Він був унікальною подією у кількох аспектах. Вперше в Україні основою Днів сталої енергії стали автентичні міські матеріали.

Дні сталої енергії було розподіллено на три етапи, які приурочили до знакових місцевих подій, що дало змогу масового залучення місцевої громади до проблем енергозбереження та змін клімату. Саме такий підхід викликав інтерес представництва Європейського Союзу в Україні. Тому перший етап Днів сталої енергії в Херсоні відвідав Сімоне Раудіоно, представник Європейського Союзу в Україні, кандидат технічних наук, менеджер сектору енергоефективності та поновлюваних джерел енергії.    

***

У червні 2018 року завдяки спільним зусиллям Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської міської ради та КП «Херсонська енергосервісна компанія» вдалося залучити до участі в проекті GIZ ряд херсонських промислових підприємств, які надали свої заявки у електронному вигляді до представництва GIZ.

Лист з усіма необхідними документами було направлено директору проекту GIZ Крістіані Хагенедер.

КП «ХЕСКО» є регіональним експертом з енергоефективності та фактично є координаційною і консультаційною платформою із впровадження енергоефективних заходів у Херсоні.

***

17 жовтня, у великій залі Херсонської міської ради відбувся форум «Сталий розвиток громад. Енергоефективність у житловому фонді. Досвід м. Херсона», у якому взяли участь керівники місцевих ОСББ та голови ОТГ.

На форум завітали почесні гості – головний спеціаліст відділу енергозбереження в сфері ЖКГ Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону України Ірина Вишняк, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Олександр Адамчик, заступник Херсонського міського голови Інна Трибух, Голопристанський міський голова Олександр Бабич, к.т.н., доцент, завідувач лабораторії енергоефективних технологій Запорізької державної інженерної академії Сергій Ільїн, директор КУ «Центр енергоефективності м. Миколаєва» Юрій Гусаков.

На форумі презентовано успішну практику - херсонську соціальну ініціативу «Визнач серію будинку – зроби крок до енергоефективності». Така ініціатива покликана створити умови для залучення інвестицій на впровадження енергозберігаючих заходів та програм. За результатами 2017 року ініціатива була визнана Мінрегіонбудом однією з кращих практик України. Херсонська ОДА – має статус територіального координатора Угоди мерів.

Вісім міст підписантів Угоди мерів, у Херсонській області, виявили бажання запровадити у своїх містах ініціативу «Визнач серію будинку – зроби крок до енергоефективності».

***

У листопаді 2018 р. директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова взяла участь у семінарі «На шляху до енергозберігаючої комплексної санації багатоквартирних будинків» від Dena і IWO. Вона розповіла про участь підприємства у проекті «Німецько-українські енергоефективні будинки» ІВО. В результаті проведення конкурсу були обрані 20 будинків у тому числі один з Херсона. Виконавцем проекту було комунальне підприємство «Херсонська енергосервісна компанія».

Цей проект для Херсона та України в цілому унікальний, його предметом є комплексна енергетична санація житлових будинків, що враховує соціальні, організаційні, технічні та економічні аспекти. Для нас велика честь, що представники модельного проекту «Німецько-українські енергоефективні будинки», після двоступеневого конкурсу, відібрали для участі з нашого міста ОСББ «Енергетик» по вул. Перекопській, 197 «А».

З 20 міст України, де планувалося виконати такі проекти, роботи у повному обсязі були проведені лише у 3-х - Херсоні, Одесі і Харкові.  

***

У литопаді 2018 року почалося активне спавробітництво КП «ХЕСКО» з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні. Активна фаза цього співробітництва почалася під час Дня сталого розвитку у Херсонській області, який відбувся 22 листопада на базі КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара". Захід організовано Програмою розвитку ООН (ПРООН) у Херсонській області. 

Директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова (зліва) з Есмою Умеровою, координатором ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Херсонській області і регіональним координатором проекту ЄС\ПР ООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)».

***

У грудні 2018 року до проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», який виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH залучено Херсонський національний технічний університет (ХНТУ). Шість студентів ХНТУ допомагатимуть КП «ХЕСКО» робити енергоаудит херсонських підприємств у рамках Проекту.

Загалом, Проект отримав близько дев’яноста заявок від українських підприємств у чотирьох галузях: хлібопекарська, молочна, машинобудівна та виробництво неметалевих будівельних матеріалів. Після детального аналізу аплікаційних форм Проектом було прийнято рішення провести енергоаудит на 65 підприємствах. Серед них – шість херсонських.

1. ПрАТ «Херсонський хлібокомбінат», м. Херсон;

2. ФОП Урсуленко Олексій Анатолійович, смт. Антонівка;

3. ТДВ «Херсонський маслозавод», м. Херсон;

4. ТОВ «Механічний завод», м. Херсон;

5. ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», м. Херсон;

6. ПАТ «Таврійська будівельна компанія», м. Херсон.

Такий результат став можливим завдяки спільним зусиллям КП «Херсонська енергосервісна компанія», обласної та міської влади. Реалізовано проект у рамках Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Херсона.

***

У грудні програмою ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» було відібрано два проекти: смт. Наддніпрянське (Херсонська обл.) – встановлення 2-х твердопаливних котлів; м. Херсон – КП «Міське дорожнє управління» для безоплатної технічної допомоги та підготовки техніко-економічного обґрунтування будівництва твердопаливних котельнь.

Зліва направо: Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко, провідний експерт проекту Програми розвитку ООН (ПРООН) / Україна «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні», незалежний експерт у галузі управління проектами сталої енергетики Олександр Ларкін, директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова.

Комунальне підприємство «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО») є ініціатором реалізації у Херсоні цього проекту у рамках спільного проекту ПРООН і Глобального економічного фонду, згідно з яким тридцять проектів отримають безоплатну технічну допомогу з підготовки проектно-кошторисної документації, а також експертно-консультативну допомогу і супроводження сертифікований національних експертів ООН.

***

У грудні соціальна ініціатива «Визнач серію будинку – зроби крок до енергоефективності» отримала статус «регіональна». Ця ініціатива два роки поспіль, 2017-й і 2018-й, визнавалася однією з кращих практик в Україні у сфері енергоефективності.

Із соціальною ініціативою КП «ХЕСКО» можна ознайомитися на сайті Мінрегіонбуду і у каталозі «100 кращих інновацій з енергоефективності у житлово-комунальному господарстві України».

Інформація про соціальну ініціативу комунального підприємства «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО») «Визнач серію будинку – зроби крок до енергоефективності» розміщена на сайті Мінрегіонбуду і в каталозі «100 кращих інновацій з енергоефективності у житлово-комунальному господарстві України».

Детальний опис соціальної ініціативи підприємства можна прочитати у розділі «Кращі приклади реалізованих проектів з впровадження заходів із енергозбереження та підвищення енергоефективності в регіонах» сайту Мінрегіонбуду.

На лютий запланований вихід у світ каталогу «100 кращих інновацій з енергоефективності у житлово-комунальному господарстві України», у якому також можна буде знайти інформацію про соціальну ініціативу КП «ХЕСКО».

***

Представники КП «ХЕСКО» разом з керівниками херсонських ОСББ і Есмою Умеровою, координатором ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Херсонській області і регіональним координатором проекту ЄС\ПР ООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)», відвідали міста Гола Пристань і Нова Каховка.

Зустріч директора КП «ХЕСКО» Лариси Леонової з Новокаховським міським головою Володимиром Коваленко.

Представники КП «ХЕСКО» з Голопристанським міським головою Олександром Бабічем.

Там вони зустрілися з представниками місцевої влади керівниками ОСББ і активістами. Під час цих зустрічей обговорювалися перспективи співробітництва з донорськими організаціями. Зокрема про те, як покращити стан будинків за кошти Фонду енергоефективності, який почне повноцінно працювати у 2019 році. Директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова також розповідала про досвід підприємства у впровадженні енергоефективних заходів у житловому господарстві. 

***

А попереду – нові справи, звершення, досягнення і, звичайно, - ще багато днів кропіткої роботи. Ми впевнені, що 2019-й рік буде не менш цікавим і плідним, ніж рік минулий.

Календар новин
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930