Адреса: 73026, м. Херсон, пров. Пугачова, 5
Графік роботи: Пн-Пт 9.00-18.00,
перерва з 13.00 до 14.00
Тел: +38 (050) 927 2597
+38 (050) 393 3456
+38 (067) 297 0587
Факс: (0552) 456-444
E-mail: office@xesko.com.ua
Новини Голови ОСББ Нової Каховки дізналися, як термомодернізувати свої будинки за кошти Фонду енергоефективності
27.12.2018 12:26

Голови ОСББ Нової Каховки дізналися, як термомодернізувати свої будинки за кошти Фонду енергоефективності

У місті Нова Каховка – 415 багатоквартиних будинків, і у 210 з них створені ОСББ. І майже в усіх одна з найсерйозніших проблем – неефективне використання енергоресурсів і незадовільний стан комунікацій. А також – відсутність грошей на вирішення цих проблем.

Як покращити стан будинків за кошти Фонду енергоефективності, який почне повноцінно працювати у 2019 році, головам новокаховських ОСББ розповіли директор комунального підприємства «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО») Лариса Леонова і Есма Умерова – координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Херсонській області і регіональний координатор проекту ЄС\ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)».

Під час робочої поїздки у Нову Каховку Лариса Леонова і Есма Умерова зустрілися з Новокаховським міським головою Володимиром Коваленко.

«Наше місто дуже потребує допомоги у впровадженні нових форм роботи у житлово-комунальному господарстві. Перш за все – у роз’яснювальній роботі з населенням, спрямованій на подолання відсталості мислення. Люди повинні зрозуміти, що у нинішній ситуації чимало залежить від кожного з мешканців міста», - сказав під час цієї зустрічі Володимир Коваленко.

Також під час поїздки відбулася зустріч з головами новокаховських ОСББ.

Есма Умерова розповіла про проект HOUSES. За її словами, Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають дворічний проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» щоб стимулювати та підтримати створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у всіх 24 областях України.

«Метою  проекту HOUSES, - сказала Есма Умерова, - є підтримка реформи уряду України щодо покращення показників енергоефективності на макрорівні, зокрема в житловому фонді. Завдання проекту: активізувати процес створення нових ОСББ по всій Україні; допомогти існуючим ОСББ в посиленні їхньої спроможності управляти будинками і реалізовувати мікропроекти; сприяти в реорганізації зацікавлених житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) в ОСББ. Для отримання гранту від Фонду енергоефективності ОСББ має виконати певний комплекс умов. Очікувана тривалість процесу становить від 8 до 12 місяців. Щонайменше 2 000 нових ОСББ буде створено та загалом 4 000 ОСББ пройдуть навчання з управління енергоефективними проектами. Приблизно 480 тисяч українців отримають пряму вигоду від реалізації проекту, та не менш ніж мільйон людей підвищать свою обізнаність у сфері енергоефективності. ЄС надає фінансування розміром 4 млн. євро в межах Програми підтримки енергоефективності для України (EE4U). ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту, який триватиме з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року».

Новокаховчани дізналися, що протягом двох років проект буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях. Мета кампанії – інформувати широку громадськість і місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує. Проект також проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активних співвласників, які мають намір створити ОСББ, вже створених ОСББ та місцевої влади. Консультувати будуть з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив з покращення стану будинків.

Представниця ПРООН також зазначила, що на січень запланований масштабний просвітницький захід, який пройде у Херсоні. Представники ОСББ і ініціативних груп отримають базові знання щодо порядку підготовки проектів для отримання фінансування з Фонду енергоефективності. Активну участь у цьому заході візьмуть і співробітники КП «ХЕСКО». Підприємство також має можливість надавати ОСББ послуги з енергоаудиту та розробки проектів, без яких залучення коштів Фонду енергоефективності неможливо.    

Директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова розповіла присутнім про приклади системного підходу ОСББ міста Херсона до вирішення нагальних проблем своїх будинків із залученням коштів донорських організацій.

«Житловий сектор України є енергетично неефективним через застарілі обладнання та житловий фонд. Це створює серйозні виклики для багатьох людей, які продовжують жити в зношених, небезпечних або незручних будинках. На вирішення таких проблем потрібні чималі кошти. І виключно за рахунок мешканців зробити щось серйозне нереально: люди наші здебільшого не дуже заможні, та й проблеми накопичилися, бо занадто довго не вирішувалися. Тому єдиний вихід: використання нових форм роботи з мешканцями та залучення коштів донорських організацій», – сказала Лариса Леонова.

За словами Лариси Леонової, херсонські ОСББ мають досвід облаштування енергоощадного освітлення приміщень загального користування і прибудинкової території за рахунок ЕСКО-контрактів (платять за нове обладнання і за роботи з коштів, які заощадили завдяки економії електроенергії).

Також директор КП «ХЕСКО» розповіла про те, що серед перших десяти українських ОСББ, які отримають з Фонду енергоефективності фінансування на комплексну термомодернізацію будинку, є і херсонське.  

«Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку ОСББ «Садова, 9», розташоване у Корабельному районі міста Херсона, стало одним з десяти українських ОСББ, відібраних для тестування процедур Фонду енергоефективності, який починає повноцінно працювати наступного, 2019-го, року», - розповіла Лариса Леонова.

Вона сказала, що це ОСББ отримає фінансування на впровадження комплексних енергоефективних заходів: 50 % витрат будуть компенсовані з Фонду енергоефективності, 20 % - за рахунок «Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ».

«Важливо, - зазначила Лариса Леонова, - що будуть профінансовані саме комплексні енергоефективні заходи, що можна вважати революційними змінами у сфері енергоефективності, бо раніше підтримка від державних і донорських організацій надавалася здебільшого для проведення «точкових» заходів, які лише частково зменшували енерговтрати у будинках і не призводили до істотної економії ресурсів. І херсонське ОСББ стане одним з носіїв цього унікального досвіду».

Під час активної дискусії з новокаховчанами Лариса Леонова пояснювала керівникам і представникам місцевих ОСББ, що термомодернізацією будинку можуть вважатися лише комплексні заходи, які передбачають і встановлення сучасного опалювального і освітлювального обладнання, енергоефективних вікон у під’їздах, а також утеплення підвалу і горища.

Голова Ради ОСББ і житлово-будівельних кооперативів Нової Каховки Ольга Рашевська розповіла присутнім про те, як міська влада сприяє реформуванню житлово-комунального господарства. Зокрема вона розповіла про створення за ініціативи Новокаховської міської ради револьверного фонду, з якого ОСББ зможуть на пільгових умовах отримувати поворотну фінансову допомогу.           

Завершилася зустріч тим, що і господарі, і гості висловили бажання продовжити спілкування у майбутньому.

 

*КП «ХЕСКО» щиро дякує голові Ради ОСББ і житлово-будівельних кооперативів Нової Каховки Ользі Рашевській за організацію заходів під час робочої поїздки.

Календар новин
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930