Address: 73026, Kherson, prov. Pugacheva, 5
Schedule: Mon-Fri 9.00-18.00,
Break from 13.00 to 14.00
Phones: +38 (050) 927 2597
+38 (050) 393 3456
+38 (067) 297 0587
Fax: (0552) 456-444
E-mail: office@xesko.com.ua
News КП «ХЕСКО» і Херсонський аграрний університет будуть разом змінювати свідомість мешканців області
27.05.2019 17:24

КП «ХЕСКО» і Херсонський аграрний університет будуть разом змінювати свідомість мешканців області

Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку при Херсонському державному аграрному університеті (ХДАУ) розглядається як методична і наукова база у процесі запровадження кластерної моделі співробітництва ОСББ з Фондом енергоефективності через створення на території мікрорайонів, кварталів, вулиць органів самоорганізації населення (ОСН).

Про це говорилося під час Всеукраїнської науково-практичної конференції «Будівельні матеріали, конструкції та споруди третього тисячоліття», проведеної 27 травня у ХДАУ.

Директор комунального підприємства «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО») Лариса Леонова виступила на цій конференції з доповіддю.

Вона зазначила, що зараз в Україні понад 30% енергоресурсів споживається будинками. А з усієї кількості спожитої будинками енергії 60% - енерговитрати на опалення. І за умов раціонального використання енергоресурсів сектор ЖКГ здатний забезпечити до 38% енергозбереження від усього потенціалу України.

Але це, за словами Лариси Леонової, - програма-максимум, для реалізації якої треба зробити чимало. І зробити спільними зусиллями.

«Найбільш ефективний шлях до економії енергоресурсів у житловому секторі – впровадження комплексних енергоефективних рішень за підтримки нещодавно створеного Фонду енергоефективності», - каже директор КП «ХЕСКО».

Зокрема Лариса Леонова розповіла про участь херсонського ОСББ «Садова, 9» у програмі «Перші ластівки».

Нагадаємо, нещодавно директор КП «ХЕСКО» Лариса Леонова презентувала результати енергоаудиту будівлі ОСББ «Садова, 9». Цей енергоаудит проводився в рамках участі ОСББ «Садова, 9» у програмі «Перші ластівки», під час якої будуть тестуватися процедури Фонду енергоефективності, який цього року розпочав повноцінну роботу. Лариса Леонова у своєму виступі зазначила, що після завершення тестування процедур Фонду енергоефективності його проекти будуть фінансуватися тільки Фондом без участі інших партнерів. Тобто лише у 50-відсотковому обсязі. Ще 50 % - внесок ОСББ на умовах співфінансування.  

«Переважна більшість ОСББ, - сказала Лариса Леонова, - не зможуть своїми коштами забезпечити 50-відсоткове фінансування комплексного вирішення питання енергоефективності своїх будинків. Бо йдеться про чималі кошти. Цю проблему може вирішити запровадження кластерної моделі співробітництва ОСББ з Фондом енергоефективності через створення на території мікрорайонів, кварталів, вулиць органів самоорганізації населення (ОСН, - авт.), які допомагатимуть ОСББ і асоціаціям ОСББ у пошуку джерел співфінансування проектів з термомодернізації житлових будинків. ОСББ, які входитимуть до складу ОСН, зможуть за домовленістю акумулювати кошти. Також ОСН – це представництво ОСББ щодо внесення пропозицій та проектів міського бюджету та відповідних місцевих програм».

Як зазначила Лариса Леонова, ОСН – це структура, де найефективніше діє пряма демократія і дуже добре працює контроль «знизу»: рядові громадяни мають ефективний інструментарій для впливу на керівні органи. У тому числі і стосовно розподілу коштів.

«А це, - сказала Лариса Леонова, – гарантія того, що бюджетні кошти і кошти донорських організацій будуть витрачатися без зловживань. ОСН і ОСББ – площадки, де формуватиметься реальна пряма демократія, а люди будуть змінювати свою свідомість, вчитися з користю для себе використовувати її переваги. В таких умовах формуватимуться нові лідери думок, які згодом зможуть працювати в органах влади. Тобто з’явиться нове покоління, виховане на суто демократичних цінностях».

Також Лариса Леонова у своєму виступі зазначила, що найбільш ефективна модель участі ОСББ у ОСН – створення асоціацій ОСББ.

«Асоціації ОСББ – важлива ланка у складі ОСН, за допомогою якої будується оптимальна структура та організовується ефективна взаємодія між ОСМД. Приклад такої асоціації у Херсоні – громадська організація «рух розвитку ОСББ «Міст єднання», - сказала Лариса Леонова.

Учасники конференції високо оцінили доповідь Лариси Леонової. Зокрема головуючий, Мечислав Чеканович – завідувач кафедрою будівництва, кандидат технічних наук, професор, Заслужений винахідник України, дійсний член Академії будівництва України, відмінник освіти України – сказав, що співробітництво, про яке казала Лариса Леонова, має дуже хороші перспективи, буде цікавим і плідним для усіх, а також дуже корисним для розвитку міста Херсона.

Calendar
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829